7710 Przegląd latarek turystycznych <span id="docs-internal-guid-c0c6bed0-7fff-29ea-c99a-a86bb31642ca"><p><span id="docs-internal-guid-c0c6bed0-7fff-29ea-c99a-a86bb31642ca">Aktywność sportowa ma wiele plusów - z jednej strony pozwala spędzić miło czas w fajnym towarzystwie, a z drugiej strony jest to doskonały sposób na to aby utrzymać ciało w dobrej kondycji i świetny humor. Niestety, są takie okresy w roku, w których słońce szybko zachodzi i wcześnie zapada zmrok. Na takie chwile warto mieć w zanadrzu latarkę turystyczną, która oświetli drogę każdemu wędrowcowi.</span></p><br><h2><span id="docs-internal-guid-c0c6bed0-7fff-29ea-c99a-a86bb31642ca">Latarki na czoło</span></h2><br><p><span id="docs-internal-guid-c0c6bed0-7fff-29ea-c99a-a86bb31642ca">Doskonałym wyborem będą popularne czołówki (</span><span id="docs-internal-guid-c0c6bed0-7fff-29ea-c99a-a86bb31642ca"><a href="https://www.polarsport.pl/akcesoria/czo.html">https://www.polarsport.pl/akcesoria/czo.html</a>)</span>. Są to niewielkie latarki mocowane na głowie przy pomocy systemu gumek. Łatwo można je założyć i ściągnąć w dowolnym momencie. Czołówka jest o wiele bardziej praktyczna od latarki tradycyjnej - pozwala oświetlać drogę bez angażowania rąk.</p><br><h2><span id="docs-internal-guid-c0c6bed0-7fff-29ea-c99a-a86bb31642ca">Rodzaje czołówek</span></h2><br><p><span id="docs-internal-guid-c0c6bed0-7fff-29ea-c99a-a86bb31642ca">Latarki czołowe choć na pierwszy rzut oka wyglądają bardzo podobnie, to znacznie różnią się między sobą. Podstawowa różnica leży w mocy zamontowanych diod. Inny może być także system ładowania. Większość czołówek działa na baterie lub wymienne akumulatory, choć obecnie coraz częściej można się spotkać z czołówkami ładowanymi przy pomocy kabla usb. Większość latarek czołowych jest podobnej konstrukcji, choć z myślą o sportowcach wyczynowych stworzoną specjalną linię czołówek, które są bardzo lekkie. Szczególnie cenione są one przez biegaczy startujących w górskich ultramaratonach. Podczas takiego wysiłku, który niekiedy trwa ponad dwadzieścia cztery godziny każdy gram ma bardzo istotne znaczenie.</span></p></span> 2018-11-17

Przegląd latarek turystycznych

2018-11-17

Aktywność sportowa ma wiele plusów - z jednej strony pozwala spędzić miło czas w fajnym towarzystwie, a z drugiej strony jest to doskonały sposób na to aby utrzymać ciało w dobrej kondycji i świetny humor. Niestety, są takie okresy w roku, w których słońce szybko zachodzi i wcześnie zapada zmrok. Na takie chwile warto mieć w zanadrzu latarkę turystyczną, która oświetli drogę każdemu wędrowcowi.


Latarki na czoło


Doskonałym wyborem będą popularne czołówki (https://www.polarsport.pl/akcesoria/czo.html). Są to niewielkie latarki mocowane na głowie przy pomocy systemu gumek. Łatwo można je założyć i ściągnąć w dowolnym momencie. Czołówka jest o wiele bardziej praktyczna od latarki tradycyjnej - pozwala oświetlać drogę bez angażowania rąk.


Rodzaje czołówek


Latarki czołowe choć na pierwszy rzut oka wyglądają bardzo podobnie, to znacznie różnią się między sobą. Podstawowa różnica leży w mocy zamontowanych diod. Inny może być także system ładowania. Większość czołówek działa na baterie lub wymienne akumulatory, choć obecnie coraz częściej można się spotkać z czołówkami ładowanymi przy pomocy kabla usb. Większość latarek czołowych jest podobnej konstrukcji, choć z myślą o sportowcach wyczynowych stworzoną specjalną linię czołówek, które są bardzo lekkie. Szczególnie cenione są one przez biegaczy startujących w górskich ultramaratonach. Podczas takiego wysiłku, który niekiedy trwa ponad dwadzieścia cztery godziny każdy gram ma bardzo istotne znaczenie.