7657 Zalety skarpet trekkingowych <span style="color: rgb(63, 73, 73); font-family: Roboto, sans-serif; font-size: 14px; background-color: rgb(234, 234, 234);">Turystyka górska to rozrywka, która stale się rozwija, a producenci sprzętu do chodzenia po górskich szlakach, stale wprowadzają na rynek nowe przedmioty, które ułatwiają marsze. Jednym z podstawowych elementów, o które powinien zadbać każdy turysta uwielbiający wysokogórskie marsze są skarpety trekkingowe. Stanowią one idealne uzupełnienie odpowiednich butów. Jakie są ich zalety?</span><br style="color: rgb(63, 73, 73); font-family: Roboto, sans-serif; font-size: 14px;"><br style="color: rgb(63, 73, 73); font-family: Roboto, sans-serif; font-size: 14px;"><h2><span style="color: rgb(63, 73, 73); font-family: Roboto, sans-serif; font-size: 14px; background-color: rgb(234, 234, 234);">Wełna amortyzuje wstrząsy</span></h2><span style="color: rgb(63, 73, 73); font-family: Roboto, sans-serif; font-size: 14px; background-color: rgb(234, 234, 234);"><a href="https://www.polarsport.pl/odzie/skarpety.html">Największą zaletą skarpet trekkingowych jest materiał</a> z jakich się je produkuje. Jest to naturalna wełna, która wykazuje wiele istotnych cech, które przekładają się na przydatność skarpet. To przede wszystkim wyjątkowa miękkość, która zapewnia stopie poczucie komfortu i sprawia wrażenie miłego ułożenia w bucie. Najważniejsze jednak, że miękkość wełny zapewnia skarpecie właściwości amortyzujące. Dzięki temu, skarpety trekkingowe amortyzują wstrząsy, które pojawiają się podczas stawiania kroków. Zapobiega to występowaniu odcisków i odparzeń i redukuje ból, który może się pojawiać przy chodzeniu po nierównościach i na twardym podłożu.&nbsp;</span><br style="color: rgb(63, 73, 73); font-family: Roboto, sans-serif; font-size: 14px;"><br style="color: rgb(63, 73, 73); font-family: Roboto, sans-serif; font-size: 14px;"><h2><span style="color: rgb(63, 73, 73); font-family: Roboto, sans-serif; font-size: 14px; background-color: rgb(234, 234, 234);">Izolacja</span></h2><span style="color: rgb(63, 73, 73); font-family: Roboto, sans-serif; font-size: 14px; background-color: rgb(234, 234, 234);">Wełna to materiał, który posiada ogromną ilość porów, dzięki czemu oddycha. Przekłada się to na odprowadzanie potu i zapobieganie powstawaniu nieprzyjemnego zapachu. To także idealne właściwości izolacyjne. Skarpety trekkingowe wykonane z wełny latem chłodzą, a zimą utrzymują ciepło. Co ważne, w przeciwieństwie do konkurentki w postaci bawełny, wełna potrafi utrzymać ciepło nawet, kiedy zostanie zamoczona.</span> 2018-10-04

Zalety skarpet trekkingowych

2018-10-04
Turystyka górska to rozrywka, która stale się rozwija, a producenci sprzętu do chodzenia po górskich szlakach, stale wprowadzają na rynek nowe przedmioty, które ułatwiają marsze. Jednym z podstawowych elementów, o które powinien zadbać każdy turysta uwielbiający wysokogórskie marsze są skarpety trekkingowe. Stanowią one idealne uzupełnienie odpowiednich butów. Jakie są ich zalety?

Wełna amortyzuje wstrząsy

Największą zaletą skarpet trekkingowych jest materiał z jakich się je produkuje. Jest to naturalna wełna, która wykazuje wiele istotnych cech, które przekładają się na przydatność skarpet. To przede wszystkim wyjątkowa miękkość, która zapewnia stopie poczucie komfortu i sprawia wrażenie miłego ułożenia w bucie. Najważniejsze jednak, że miękkość wełny zapewnia skarpecie właściwości amortyzujące. Dzięki temu, skarpety trekkingowe amortyzują wstrząsy, które pojawiają się podczas stawiania kroków. Zapobiega to występowaniu odcisków i odparzeń i redukuje ból, który może się pojawiać przy chodzeniu po nierównościach i na twardym podłożu. 

Izolacja

Wełna to materiał, który posiada ogromną ilość porów, dzięki czemu oddycha. Przekłada się to na odprowadzanie potu i zapobieganie powstawaniu nieprzyjemnego zapachu. To także idealne właściwości izolacyjne. Skarpety trekkingowe wykonane z wełny latem chłodzą, a zimą utrzymują ciepło. Co ważne, w przeciwieństwie do konkurentki w postaci bawełny, wełna potrafi utrzymać ciepło nawet, kiedy zostanie zamoczona.