7030 Siłownia w domu - czy ma to sens? <span id="docs-internal-guid-3cd5c789-2ca0-eb6a-a5d1-1365a7d0cebd"><p><span id="docs-internal-guid-3cd5c789-2ca0-eb6a-a5d1-1365a7d0cebd">Obecnie coraz częściej klientami sklepów ze sprzętem do siłowni są osoby prywatne. Spowodowane jest to tym, iż amatorskie siłownie powstają dziś często w domach prywatnych. Jak powinna przebiegać organizacja takich siłowni? Czy umożliwiają one przeprowadzanie pełnych treningów?</span></p><h3><span id="docs-internal-guid-3cd5c789-2ca0-eb6a-a5d1-1365a7d0cebd">Rozgrzewka i właściwy trening</span></h3><p><span id="docs-internal-guid-3cd5c789-2ca0-eb6a-a5d1-1365a7d0cebd">Organizując siłownię trzeba z pewnością pamiętać, aby znalazły się w niej zarówno sprzęty do właściwego treningu siłowego, jak i te, które służą rozgrzewce. Nie można nigdy lekceważyć znaczenia rozgrzewki, gdyż zapobiega ona kontuzjom oraz wpływa na efekt treningu. Dlatego też, jednymi z podstawowych urządzeń w domowych siłowniach są rowery treningowe do kupienia w większych sklepach sportowych typu <a href="https://www.asport.pl/k/115/rowery-treningowe/">Asport</a>. Bez rowerów stacjonarnych tak naprawdę trudno jest przeprowadzić dobrą rozgrzewkę.</span></p><p><span id="docs-internal-guid-3cd5c789-2ca0-eb6a-a5d1-1365a7d0cebd">Ponadto, trzeba rzecz jasna zakupić także standardowy sprzęt do siłowni. Mowa tutaj o ławeczce oraz sztandze. Do tego trzeba dokupić ciężary o różnej wadze. Jeśli posiada się jeszcze wolne miejsce i fundusze, dobrze jest również kupić przynajmniej jedną z popularnych maszyn obecnych na większości siłowni.</span></p><h3><span id="docs-internal-guid-3cd5c789-2ca0-eb6a-a5d1-1365a7d0cebd">Jak znaleźć miejsce na siłownię?</span></h3><p><span id="docs-internal-guid-3cd5c789-2ca0-eb6a-a5d1-1365a7d0cebd">Z pewnością, zwykle nie tak łatwo jest znaleźć miejsce na rowery stacjonarne i wszystkie inne urządzenia. Możliwe jest to właściwie tylko wtedy, gdy mieszka się w naprawdę dużym domu. Alternatywą jest również ustawienie rowerów treningowych wraz z pozostałym sprzętem w piwnicy, bądź też na strychu, o ile jest on wystarczająco przestronny.</span></p></span> 2018-01-09

Siłownia w domu - czy ma to sens?

2018-01-09

Obecnie coraz częściej klientami sklepów ze sprzętem do siłowni są osoby prywatne. Spowodowane jest to tym, iż amatorskie siłownie powstają dziś często w domach prywatnych. Jak powinna przebiegać organizacja takich siłowni? Czy umożliwiają one przeprowadzanie pełnych treningów?

Rozgrzewka i właściwy trening

Organizując siłownię trzeba z pewnością pamiętać, aby znalazły się w niej zarówno sprzęty do właściwego treningu siłowego, jak i te, które służą rozgrzewce. Nie można nigdy lekceważyć znaczenia rozgrzewki, gdyż zapobiega ona kontuzjom oraz wpływa na efekt treningu. Dlatego też, jednymi z podstawowych urządzeń w domowych siłowniach są rowery treningowe do kupienia w większych sklepach sportowych typu Asport. Bez rowerów stacjonarnych tak naprawdę trudno jest przeprowadzić dobrą rozgrzewkę.

Ponadto, trzeba rzecz jasna zakupić także standardowy sprzęt do siłowni. Mowa tutaj o ławeczce oraz sztandze. Do tego trzeba dokupić ciężary o różnej wadze. Jeśli posiada się jeszcze wolne miejsce i fundusze, dobrze jest również kupić przynajmniej jedną z popularnych maszyn obecnych na większości siłowni.

Jak znaleźć miejsce na siłownię?

Z pewnością, zwykle nie tak łatwo jest znaleźć miejsce na rowery stacjonarne i wszystkie inne urządzenia. Możliwe jest to właściwie tylko wtedy, gdy mieszka się w naprawdę dużym domu. Alternatywą jest również ustawienie rowerów treningowych wraz z pozostałym sprzętem w piwnicy, bądź też na strychu, o ile jest on wystarczająco przestronny.