7012 Wybór karimaty - piankowa czy samopompująca? <p>Zakup maty turystycznej nie jest łatwym zadaniem. Mogłoby się wydawać, że trwa to zaledwie kilka minut, jednak każdy prawdziwy podróżnik wie, że należy przeanalizować wiele czynników. Przede wszystkim trzeba określić, w jakich temperaturach będzie użytkowana <a href="https://www.polarsport.pl/sprzet-turystyczny/camping/maty.html">karimata</a>. Inne wymagania mamy w lecie, a inne zimą. Duże znaczenie ma również czas, kiedy będziemy przemieszczać się z bagażem. Jeśli planujemy długą wyprawę, to każdy gram ma znaczenie.&nbsp;<br style=""><br style=""><b>Pianka nie taka zła<br style=""></b>Karimaty piankowe należą do najpopularniejszych i najchętniej kupowanych modeli. Wiele osób ceni jej za szybkie i proste rozłożenie oraz złożenie. Mata jest gotowa do użytku w zaledwie kilka sekund. Oczywiście musimy pamiętać, że im grubsza mata, tym wygodniejsze użytkowanie. Niestety wraz z grubością zwiększa się również waga. Mata piankowa to dobra opcja dla osób, które planują raczej krótką podróż. To również znakomite rozwiązanie, jeśli planujemy rozkładać matę kilka razy podczas relatywnie krótkiej trasy. Produkt nie sprawdzi się raczej w zimowych temperaturach.<br style=""><br style=""><b>Mata samopompująca<br style=""></b>Taki model karimaty to większy wydatek. Produkt zapewnia nam maksymalny komfort, a jednocześnie chroni nasze zdrowie. Znakomicie sprawdzi się w niskich temperaturach. Jest również bardzo lekka, dzięki czemu nie obciąży mocno naszego bagażu. Minusem jest czas, jaki należy poświęcić na montaż i demontaż maty. Należy również uważać na przebicia i uszkodzenia mechaniczne.</p> 2018-01-04

Wybór karimaty - piankowa czy samopompująca?

2018-01-04

Zakup maty turystycznej nie jest łatwym zadaniem. Mogłoby się wydawać, że trwa to zaledwie kilka minut, jednak każdy prawdziwy podróżnik wie, że należy przeanalizować wiele czynników. Przede wszystkim trzeba określić, w jakich temperaturach będzie użytkowana karimata. Inne wymagania mamy w lecie, a inne zimą. Duże znaczenie ma również czas, kiedy będziemy przemieszczać się z bagażem. Jeśli planujemy długą wyprawę, to każdy gram ma znaczenie. 

Pianka nie taka zła
Karimaty piankowe należą do najpopularniejszych i najchętniej kupowanych modeli. Wiele osób ceni jej za szybkie i proste rozłożenie oraz złożenie. Mata jest gotowa do użytku w zaledwie kilka sekund. Oczywiście musimy pamiętać, że im grubsza mata, tym wygodniejsze użytkowanie. Niestety wraz z grubością zwiększa się również waga. Mata piankowa to dobra opcja dla osób, które planują raczej krótką podróż. To również znakomite rozwiązanie, jeśli planujemy rozkładać matę kilka razy podczas relatywnie krótkiej trasy. Produkt nie sprawdzi się raczej w zimowych temperaturach.

Mata samopompująca
Taki model karimaty to większy wydatek. Produkt zapewnia nam maksymalny komfort, a jednocześnie chroni nasze zdrowie. Znakomicie sprawdzi się w niskich temperaturach. Jest również bardzo lekka, dzięki czemu nie obciąży mocno naszego bagażu. Minusem jest czas, jaki należy poświęcić na montaż i demontaż maty. Należy również uważać na przebicia i uszkodzenia mechaniczne.